s

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxitssa periculiser ex, nihil expetendis in mei eis an pericula es aperiri deprecatis.

EndoPeel İşlemi

endopeel

Endopeel Nedir?

Endopeel botoks uygulamasının teknolojik olarak çok daha gelişmişi ve yüzde mimik kaybı yaratmaması açısından, doğal görünümü bozmadan en fazla tercih edilen lifting uygulamasıdır. Uygulama etkisini hemen göstermektedir. Uygulama yapıldığından itibaren maksimum 8 ay etkisini devam ettirmektedir.  Endopeel yarı kimyasal yarı doğal maddeler içermektedir. İçeriği karbolik asit ve yerfıstığıdır. Endopeel , günümüzde estetik ve güzellik merkezlerinde uygulanan en son teknolojik uygulamalardan biridir. Gerdan bölgesinin toparlanması, dudaklar üzerinde özellikle sigara içenlerde oluşan kırışıklıkların açılmasında, kalça altlarındaki sarkmalarda, kalçalardaki genişliği normal düzeye getirmede ve selülit tedavisinde kullanılmaktadır. Uygulanabilen alanlar; Baş ve Boyun Bölgesi;

  • Alın bölgesinde oluşan paralel çizgiler liftingi
  • Kaş dolgunluğu oluşturma
  • Kaz ayakları bölgesindeki kırışıklıkların açılması
  • Yüzün elmacık kemiklerinin belirginleşmesi
  • Yüzün tamamının sıkılaştırılması
  • Üst dudaklara dolgunluk kazandırma
  • Ağız ve dudak etrafındaki kırışıklıklar
  • Burun kaldırılması ve burundaki eğriliğin giderilmesi
  • Yüz ovalinin sağlanması ve Çene sarkmaları
  • Kalça ve popo kaldırma

Endopeel uygulama da diğer birçok uygulama gibi cerrahi müdahaleleri ortadan kaldıran ağrı ve acı hissetmeden sınırlı uyuşturma uygulanarak lifting sağlayan bir sistemdir.  Uygulama kısa sürede yapıldığı gibi, bekleme süresi de yoktur. Endopeel uygulaması maksimum 8 ay süreyle kullanılabilen bir uygulamadır. Yüzdeki mimiklere etkisi olmadığından uygulama sonunda son derece doğal bir görünüm kazandırır. Kaslar üzerine uygulanan bir yöntem olmasına rağmen kasları felce uğratmaz. Bu nedenle mimik kaybı yaşanmaz.

Endopeel sıkılaştırma uygulaması lokal anestezi ile gerçekleştirilmektedir. Uygulamadan 15-20 dakika önce krem anestezik madde sürülerek rahatça uygulanabilir. Endopeel uygulaması hamileler ve 18 yaşını doldurmamış kişiler dışında herkese rahatlıkla ve güvenilir bir biçimde uygulanabilmektedir.

Endopeel Yüz ve Vücut Lifting Tekniği

Endopeel lifting uygulama tekniği, kas lifleri arasında boşluklar oluşturularak o boşlukların arasını yağ asitleriyle doldurmak suretiyle uygulanan bir tekniktir. Uygulamanın başlangıç ve bitiş süresi maksimum 30 dakikadır. Endopeel lifting yüz bölgesinde sıkılaşma sağlamaktadır.

Endopeel Tekniği Ne Tür Avantajlar Sağlamaktadır?

Cerrahi müdahale olmadan lokal anestezi altında çok kısa bir sürede yapılması sağladığı en büyük avantajlardan biridir.  Endopeel uygulaması, yüz ve boyun bölgesinde çok başarılı ve somut sonuçlar vermektedir. 6 ay gibi bir süre sorunsuz kullanılabilmektedir. Diğer yüz sıkılaştırma işlemlerinden daha başarılı bir yöntem olması bakımından onlara alternatiftir.

Endopeel Tekniği Başka Nelerde Kullanılır?

Endopeel uygulaması karbolik asit kas peelingi enjeksiyonu olarak bilinmektedir. Endopeel yöntemi, kalçanın alt kısmında bulunan yağları yukarı kaldırarak kalçaya kalkık bir görünüm oluşturur, ayrıca Endopeel yöntemi ile kalçada dış bükey elde etmek için de uygulanır. Kalça derisinin kalitesini arttırmak ve kalçanın daha genç görünmesini sağlamak için de kullanılmaktadır.  Bu işlem yapıldığı andan itibaren yarım saat içinde istenilen duruma gelir ve 3 saat sonra ise tam istenilen şekil oluşur. Endopeel ile yapılan bütün işlemlerde istenilen sonuca çok kısa bir süre de işlem yapılan kaslardaki şekil değişikliği gözle görülür haldedir. Sıkılaşma işlemi ise hemen başlar. Selülit tedavisinde portakal görüntüsü hızla iyileşir ve pırıl pırıl bir cilt ortaya çıkar. Yüzdeki çene, gerdan gibi sarkma ve kırışıklıklar enjeksiyon yapıldığı andan itibaren gözle görülür değişikliğe ulaşır.

Endopeel Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır?

Uygulama yapılan ciltler bazı durumlardan kaçınması gerekmektedir. Bunlar; sauna, sıcak su banyosu, çok sıcak çay ve kahve tüketmemek gereklidir. Mümkün olduğu kadar güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmamak gerek gerekir. Endopeel işlemi yapıldıktan sonra, multi vitaminler içeren kremler kullanılması önerilmektedir.

Sizi Biz Arayalım

İletişim numaranızı bırakın, 15 dakika içerisinde uzman ekiplerimiz sizi arasın…

Hemen ARA
WhatsApp chat