s

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxitssa periculiser ex, nihil expetendis in mei eis an pericula es aperiri deprecatis.

Kimyasal Peeling Uygulaması Nedir

Kimyasal Peeling Uygulaması Nedir

Kimyasal Peeling İşlemi Nedir

Cildi canlandırmak, gençleştirmek, görünüşünü iyileştirmek için kimyasal solüsyonların uygulamasıdır. Bu uygulama ciltte, yüzeysel tabakaların ayrılmasına ve soyulmasına neden olan kimyasal bir asit ile uygulanır.

Kimyasal Peeling Hangi Kimyasal Maddeleri Kullanır

Çeşitli türlerde kimyasal peeling ajanı kimyasallar mevcuttur, glikolik asit, alfa hidroksi asitler (AHA), triklosetik asit (TCA), salisilik asit, jesner solüsyonu ve kombinasyonları en çok kullanılanlardır.

HİLL’S  Estetik Güzellik ve SPA Merkezi Ankara’da Uzman Kadrosu ile Müşteri Memnuniyeti ve Tavsiye Öneri Oranı Yüksek Kimyasal Peeling Hizmeti Vermektedir.

Kimyasal Peeling Nasıl Uygulanır?

Yüz, boyun, göğüs, eller ve kollara doktorun seçimi ve hastanın cildinin durumuna göre bir asit solüsyonu seçilerek steril şartlarda uygulanmalıdır. Cildin yağdan arındırılmış olması gereklidir. Uygulama esnasında 5-10 dakika kadar hafif yanma hissi normaldir. İstenilen sonuçları elde edilmesi için birkaç seans gerekebilir.

Kimyasal Peeling Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli

Kimyasal Peeling uygulaması derinliğine bağlı olarak, hafif veya güneş yanığı benzeri reaksiyon oluşur. Yüzeysel tipte birkaç gün süren kızarıklıklar ve hafif soyulmalar olur. Derin tiplerde ödem ve deride gerginliğin yanı sıra kahverengi bir tabaka oluşumunun görülmesi normaldir.

Ciltte oluşan kabuklar kesinlikle soyulmamalıdır. Sadece hekimler tarafından önerilen nemlendirici prepatlar kullanılmalıdır. Ayrıca güneşten korunmaya dikkat edilmelidir.

Kimyasal Peeling Uygulanmayacak Durumlar

Kimyasal Peeling uygulaması yapılacak yüzeyde, derin güneş yanığı, açık yara ve enfeksiyonlar varsa, daha önceden o bölgede soyma işlemi yapılmışsa bu yöntem kullanılmaz. Ayrıca Roaccutane tedavisi gören ya da yakın zamanda görmüş kişilere kimyasal peeling uygulanmaz.

Kimyasal Peeling Neleri Düzeltmez

Ciltteki gevşeme ve sarkmalara etkisi yoktur, yüz gerdirme, kaş kaldırma işlemlerinin yerini tutmaz. Göz kapağı düşüklüğünü gidermez. Derin çukurlarda zayıf etkilidir.

Henüz Bir Soru Sorulmamış

Soru Sor

Hemen ARA
WhatsApp chat