s

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxitssa periculiser ex, nihil expetendis in mei eis an pericula es aperiri deprecatis.

Mezolifting (Yüz Mezoterapisi)

mezo-1

Mezolift yani yüz mezoterapisi yüz, boyun, dekolte ve el sırtlarında oluşan yaşlanma etkilerinin giderilmesinin yanı sıra sigara ve alkolden zarar gören ciltlerde tedavi edilebilir. Öncelikle orta yaş ve üstündekilerde, sigara kullananlarda, güneşin zararlı etkilerine maruz kalmış, yıpranmış ve bakımsız ciltlerde, beslenmesine dikkat etmeyenlerde ve kuruluk veya sarkma gibi yakınması olan kişilerde iyileştirici etkisi çok belirgindir. Ayrıca, ciltte yıpranma etkileri henüz başlamadan, kırışıklık ve çizgiler henüz oluşmadan düzenli mezolift uygulaması, cildin olduğundan daha genç, canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar.
Mezolifting yönteminde, deri içine doğal maddelerin (vitamin,mineral ve önemli yapı elemanlarının) mikro enjeksiyonları yapılarak, derinin üst ve alt tabakasında doku yenilenmesi sağlanmaktadır.

Tedavi ciltteki zamana bağlı değişiklikleri yavaşlatır, hatta tersine çevirir. Böylece ciltte daha fazla kollojen oluşarak, elastin kalitesi artarak derinin yapısı sağlamlaşır. Artan oksijenlenme nedeni ile haftalar içinde cilt sağlıklı, parlak ve tazelenmiş görünmeye başlar. Mezolifting uygulaması botox ve dolgu maddeleri uygulamalarıyla kombine edilebilir. Mezolifting cilt için çok faydalı maddelerin direk deri içine verilmesi nedeniyle, deriye dışarıdan sürülerek uygulanan kremlere göre daha etkilidir.

Mezolift Ne Sıklıkla Uygulanır?
Yılda bir kez ortalama 4-6 seanslık bir kür olarak verilebilir. Bu uygulamanın sıklığı, kişiye göre değişmekle birlikte; 10-15 gün ara ile 2 veya 3 seans ile başlayıp, sonra ayda 1 olacak şekilde 6 seansa tamamlanabildiği gibi direkt olarak her 1-2 ayda bir tek seans olarak da uygulanabilir.
Mezolift Tedavisinin Sonuçları Nelerdir?
İlk beklenen etki “pırıltılı, canlı bir yüz” etkisidir. İkinci etki “mevzu-lifting, yani orta tabaka kaldırma etkisidir. Her enjeksiyon alanında cildin gerginleştiği hissedilir. Üçüncü etki, kırışıklıkların dolma etkisidir. Seans sayısı arttıkça dolgu etkisi kalıcı olur.

Yaşlanmayı etkileyen faktörler;

1. Beslenme ya da hormonal durum
2. Sigara
3. UV ışınlarına maruz kalma
4. Mekanik stres vb. sayılabilir.

 

Mezolift tedavisi 3 teknik ile uygulanır:

1. Napaj: Bu teknik de sorunlu bölgeye yapılacak enjeksiyonlar epidermis tabakasına uygulanır ve mezolift karışımı dermis tabakasına difüzyon yolu ile yayılır.
2. Dermal enjeksiyon: Enjeksiyonlar dermis içine uygulanır.
3. High frekans (rapid-pulse mode): Yeni nesil mezoterapi tabancaları yardımı ile uygulanan yüksek frekans ile enjeksiyon tekniğidir.

 

Mezolift kokteyl içeriği(somon DNA sı) :

İlk mezolift uygulamalarımdan beri hiç vazgeçemediğim içeriklerden biri Somon DNA sıdır.Dna molekülü cilt de bulunan fibroblast hücrelerindeki kollojen sentezini uyararak tamir mekanizmasını ortaya çıkarır.

 

Bunun yanı sıra sıklıkla kokteyl içeriğinde bulunan hyaluronik asit, su tutma kapasitesi yüksek olduğundan tedavi sürecinde önemli bir görevi üstlenir. Ayrıca kokteyl içeriğinde anti-oksidan vitaminler (A, E, C, D, B) oligoelementler ve dolaşım düzenleyiciler de kullanılır. Multivitamin olarak; A – E – C – D VE B grup (B1, B2, B3, B4, B5, B6) vitaminleri, Folik Asit, Oligoelementler; Cu-Zn-Mg-Potasyum Clorid, Na, Aminoasitler; L-Arginine, L-Alanine, L-Asparagine, L-Glutamic Acıd, L-Cysteine, L-Glycine. Diğer madddeler; Procain, SF, D-Glukoz gibi seyreltici maddeler eklenebilir.

 

Mezoliftin etki mekanizmaları nelerdir?

Mekanik etki (napaj ve high frekans) ve mezolift kokteylinin enjeksiyonu ile oraya çıkan etki 2 türlüdür. Bir yandan fibroblast aktivasyonu etkisi görülür;yani kollojen sentezi ile cilt elastikiyeti artar, diğer yandan cilt kendini mekanik etki ile yenilerken gerginlik artar. Her iki yol da fibroblast uyarısı ile elastin ve kollojen liflerinin sentezinin artmasına neden olur ve cildin nem içeriği artar.

Güneş ışığı(UV) ve stres gibi etkilerle oluşan cilt bozukluklarında, cildin tazelenmesinden sorumlu olan elastin ve kollajen liflerin sentezini sağlayan fibroblastların yapısı bozulur. Mezolift fibroblastları uyarıp elastin ve kollagen sentezini arttırdığı gibi cildin su tutma kapasitesini de arttırarak cildi güneş ışığının kurutucu ve yaşlandırıcı etkilerinden korur.Yani mezolifting hem cildi yeniler ve kırıklıkları tamir eder hem de yaşlanmaya karşı korur.

 

Tedavi süreci

Mezoterapinin en önemli yararlarından biri de, cildinizi zararlı güneş ışınlarından korumasıdır. Bu etkisi nedeniyle mezoterapiyi güneşe çıkmadan bahar aylarında yaptırmanızı öneririm. Tüm bu süreç seansların sıklığı ve süresi ile yaşınıza ve mezoterapi uygulanacak olan bölgeye göre değişiklik gösteriyor. Genellikle 8 – 15 hafta yeterli olmaktadır.

Sizi Biz Arayalım

İletişim numaranızı bırakın, 15 dakika içerisinde uzman ekiplerimiz sizi arasın…

Hemen ARA
WhatsApp chat