s

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxitssa periculiser ex, nihil expetendis in mei eis an pericula es aperiri deprecatis.

ONDA Selülit Tedavisi

selulit-tedavisi

amaçlı olarak da kullanılmaya başlanmıştır. 1998 yılında lazer lipoliz teknolojisini ve 2009 yılında lazerle genital estetik uygulamalarını tıp dünyasına innovatif olarak ortaya çıkartan DEKA firması tarafından icat edilmiştir. Soğuk dalga terapisi (cool waves) olarak da adlandırılan bu mikro dalga teknolojisi bölgesel fazlalıkları azaltmada, selülit tedavisinde ve deriyi sıkılaştırmada kullanılmaktadır.

ONDA, mikrodalgaları kullanarak yağ hücrelerini özel olarak hedefler, yağ hücrelerini ameliyatsız olarak tek seansta küçültür, yağ dokusu çevresinde bulunan fibröz septaları hedef alarak yine tek seansta selülit tedavisi sağlar.

ONDA tedavisi kendine has, patentli özel başlıkları ile uygulanmaktadır. Bu başlıklarda yer alan soğutma sayesinde hastada ağrı hissi oluşturmaz, anestezi gerekmez, masaj hissi ve rahatlatma sağlar. ONDA’ nın yarattığı mikro dalgalar ile uygulama yapılan alanda sıcaklık iki dakika gibi kısa bir sürede 50-55 dereceye çıkar ve bu sıcaklıkta yağ hücrelerinin zar yapıları bozulur, yağlar küçülüp kontrakte olur, ölen yağlar apopitozis yoluyla vücuttan uzaklaştırılır. Yağlanma miktarı azalırken, deri sıkılaşır ve selülitler azalır.

ONDA Soğuk Dalga Terapisinin Etki Mekanizması

Onda coolwave terapisi diğer radyofrekans ve ses dalgası tedavilerinden farklı olarak, deri yüzeyinde enerjisini %80 oranında korur, dolayısıyla deride bir enerji kaybı oluşturmadan direk olarak yağ hücrelerini hedef alır. Bu sayede alttan üste doğru bir ısınma ortaya çıkar. Diğer yöntemlerde oluşan deriden aşağı inen kısıtlı etki ONDA da olmamaktadır. Yine ONDA soğuk dalga terapisinde, mikrodalgaların yağ hücrelerinde yüksek hızda yaptığı titreşim neticesinde yağlardaki ısı artışı çok çabuk olur. Mikrodalganın frekansı, bipolar radyofrekans frekansından 1000 kat daha hızlıdır ve gigahertz (GHz) olarak ölçülmektedir. Bu sayede seans süresi de kısalır.

Lokalize yağ tedavisi:

Deri altı yağ dokusunda hücre zarında hasar meydana gelir. Bunun sonucunda akışkan hale gelen yağ, idrar yolu ile vücuttan atılır

Selülit tedavisi:

Yağ globulleri arasında bulunan fibröz bantları hedef alarak portakal kabuğu görünümünü ortadan kaldırmaktadır.

Deri sıkılaştırma:

Tedavi sonucunda deri altında yeni kolajen oluşumu hedeflenmektedir.

Sizi Biz Arayalım

İletişim numaranızı bırakın, 15 dakika içerisinde uzman ekiplerimiz sizi arasın…

Hemen ARA
WhatsApp chat